Jak sehnat peníze

12. ledna 2016 v 21:55 | Jackie
Sice jsem dostal odměnu, ale na koně to dost nebylo. V hospodě jsem se dal do počítání svých úspor a přičetl jsem k nim svoji výhru. Dohromady to bylo 2 000 zlatých (100b=1s, 100s=1z), ale kůň i s výbavou stojí něco okolo tří tisíc. Koukl jsem se do torny a něco jsem tam uviděl. Skalpy z wyverny. Najednou mě něco napadlo. Dají se použít jako ingredience do mnoha lektvarů. Vzal jsem si brašnu, vložil do ní skalpy a hnal jsem se na tržiště.

Ihned jak jsem tam dorazil, zasáhla mě vůně i pachy nespočtu věcí, co prodejci nabízeli. "Krásné ryby, ulovené dnes ráno, 10 kusů za jeden zlatý!!" hlásal jeden z nich. Já jsem se však vydal do nejtemnější části tržiště. Zde alchymisté kupovali přísady a naoplátku prodávali lektvary. Zastavil jsem se u jednoho, který měl pověšenou mrtvou krysu na střeše. Nedělal moc dobrý dojem. Byl starý, sešlý a na nose měl obrovskou bradavici. Oblečení jakoby bylo zčásti plášť a zčásti roucho zlodějů. "Ale, ale, copak by jste si přál? Nechcete nejnovější novinku na trhu: Odvar z Makovic? Stačí nalít do pití a nechat oběť ji pozřít." nabízel mi malinkou lahvičku. Rukou jsem ho přerušiĺ. "Přišel jsem vám něco nabídnout." a na stůl jsem mu hodil oba skalpy. Oči se mu rozšířili. "Chci padesát stříbrných za jeden." nabídl jsem. "Platí." řekl alchymista a hodil na stůl pytlík se zlaťáky.

V klidu jsem je přepočítával, když jsem najednou uslyšel křik. "Chyťte ho!!" křičel jeden z obchodníků. Ukazoval na mladíka, který ujížďel na hnědákovi s plnou výbavou. Z hradu se vyřítili stráže. Já jsem mu však byl na stopě. Přebíhal jsem ulici, přeskakoval pulty a nechal nespokojené majitele za sebou. Zaklel jsem, jelikož jsem si nechal luk v hospůdce. Tasil jsem dýku. Chlapec už dojížděl k bráně. Naplno jsem se rozběhl a skočil jsem. Zásah. Srazil jsem ho z koně a právě včas.

Stráže mě už mezitím doběhli. "Díky za pomoc. Tenhleten ukradl smaragd z lordovi sbírky. Za odměnu dostanete 1000 zlatých." řekl jeden z nich. Doběhl nás i kupec koní. Snažil se uklidnit hnědáka. "Díky. Nevím, jak vám můžu poděkovat." řekl majitel. Něco mi problesklo hlavou. Nakonec jsem se s majitelem domluvil a dá mi slevu 1000 zlatých na toho hnědáka a k tomu mi dá zdarma i výbavu. Ráno jsem už ujížděl z města.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 12. ledna 2016 v 22:07 | Reagovat

Celkom ma to zaujalo... pozriem aj po ďalších dieloch. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama