Líčím pasti

6. ledna 2016 v 13:37 | Jackie
Takže po tom lovu baziliška mi vyhládlo. Vydělal jsem na nejlepší služby v hostinci "Modrá krev", ale rozhodl jsem se pro jistotu, že přespím v lese. Ihned jsem se vydal do nedalekého lesa. Chvíli jsem hledal, ale nakonec jsem je našel. Králíci. Pásli se na nevelké louce kousek od lesa. Potichu jsem se plížel a pak jsem v rychlém sledu vystřelil dva šípy. Oba zasáhli cíl.

Králíky jsem stáhl z kůže a naporcoval jsem je na velké stejky. Utábořil jsem se pod mohutným dubem a ihned jsem se dal do práce. Šel jsem natrhat bylinky, při tom jsem nalíčil pasti. Z torny jsem vatáhl velkou pánev a hrudku másla. Pánev jsem postavil na oheň a hodil na ní máslo. Následoval zajíc, paprika, cibule a pár bylinek navrch. Počkal jsem až se dozlatova usmaží a potom jsem je dal do misky. Nejlepší oběd za poslední týden.

Rozhodl jsem se, že zkontroluji pasti. Měl jsem štestí. Dva králící a jedna koroptev. Poslední past. Našel jsem tam králíka, ale něco bylo špatně. Chyběli vnitřnosti. Ucítil jsem pach tlejícího masa. Wyverna, vícehlavá obluda, která se živí živým masem. Na nic jsem nečekal. Vytáhl jsem z toulce šíp a s nataženým lukem jsem sledoval její pach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama