Lov Wyverny

8. ledna 2016 v 7:14 | Jackie
Pokračoval jsem lesem po stopách wyverny. Jestli se ptáte, jak tak to není tím, že bych měl výjmečně dobrý čich, ale pach tlejícího masa bylo opravdu jednoduché sledovat. Nedělám to rád, ale jinak ji vystopovat nedokážu. Plížil jsem se lesem, vyhýbal se příšerám a sledoval pach.

Najednou jsem byl na úplně opačné straně lesa. Wyverna má zřejmě hnízdo nahoře. Tak jsem hledal v torně, až jsem našel, co jsem chtěl. Hákovací kotvice. Zatočil jsem s ní zkusmo, a pak ji vyhodil. Zachytila se. Rychle jsem vylezl nahoru. Wyverna byla jenom o pár stop výše než já. Zvedl se mi žaludek.

Jestli jste nikdy neviděli wyvernu tak vám ji jenom kapku přiblížím. Je šedé barvy, místo krásných, dračích křídel (s draky je vzdáleně spřízněna) měla potrhaná a netopýří a zakončená drápy. V tlamě měla plno malých žlutých zoubků a stále držela ještě pár vnitřností z toho králíka.

Luk jsem napnul a vystřelil jsem tříštivý šíp. Zásah. Šíp se roztřelil a malé kamínky potrhaly wyverně křídla. Zaječela nelidským skřekem a začala pada k zemi. Myslel jsem, že mám vyhráno. To jsem se mýlil. Na poslední chvíli začala plachtit a snesla se na mě. Zabodla do mě drápy.

Řítil jsem se k zemi a ona se mnou. Ve vzduchu mě napadla poslední záchrana. Hákovací kotvice byla stále zachycená nahoře. Na nic jsem nečekal, odkopl jsem ji k zemi a chytil jsem se lana. Wyverna se zahučením dopadla na zem a už se nezvedla. Kdybych věděl jak houževnaté jsou tu nestvůry možná bych sem vůbec nejezdil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama