Práce Hraničáře

5. ledna 2016 v 21:57 | Jackie
Začalo to malou vlnkou. Bylo to však jenom ticho před bouří. Z jezera povstal obrovský had. Byl pokryt slizem a měl obrovské zelené šupiny. Jeho nenávistné oči se zabodávali do davu strnutého strachem pod ním. Jednoho neštastníka popadl a sežral. To vyburcovalo ostatní. Dali se s křikem na útěk.

Uprostřed toho davu jsem stál já Ezra, nájemný hraničář. Starosta mi za tuhle práci zaplatí slušný balík peněz. Nepřekvapovalo mě, že bazilišek žije uprostřed jezera. Jediné, co mě překvapovalo bylo, že nikdo nezkameněl. A pak mi to došlo. Bazilišek je slepý. Orientuje se pomocí čichu.

Ale, ne. Myslel jsem moc dlouho. Bazilišek mě ucítil a vrhnul se po mě. Neměl jsem čas tak jsem se jednoduše skulil za kámen a tasil jsem meč. Kámen jsem rychle přelezl a vrhl se na něj. Moje chyba. Máchl ocasem a odzbrojil mě. Přitom mě odhodil pár metrů dozadu.

A v tom jsem ho uviděl. Bolehlav. Moje poslední šance. Vytrhl jsem ho a s ním i kousek látky z pláště. Z toulce jsem výtahl šíp. Rychle jsem pracoval. Za chvilku to bylo. Z torny, která ležela opodál jsem vytáhl dýku. Křesl jsem s ní o kámen vedle. Jiskra. Bazilišek zařval. Provizorní šíp jsem vystřelil přímo do tlamy. Chvíli ječel a pak najednou Boooom! bazilišek explodoval. Vnitřnosti se rozprskl po okolí. Já jsem však v tu dobu mířil do městečka. Za tohle budu chtít přidat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 5. ledna 2016 v 22:35 | Reagovat

Zaujímavé. :) Inšpirácia sériou hraničiarov učeň? :)

2 Jackie Jackie | E-mail | 8. ledna 2016 v 7:17 | Reagovat

[1]:
Četl jsem ho, ale spíše bych to přirovnal k Ithilienským hraničářům z Lord of  the Ring

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama