Tanec se Smrtí

8. ledna 2016 v 12:57 | Jackie
Ležel jsem schoulený na zemi. Po hrudi mi tekla krev a nade mnou se tyčil hrozivý stín."Prohrál si Ezro. A nyní ukončím tvé trápení." S těmito slovy postava zdvihla meč a chystala se naposledy udeřit.

Takže, jak jsem se do této situace dostal? Velmi jednoduše. Prostou shodou náhod. Po boji s baziliškem a wyvernou jsem se rozhodl opustit les a vrátit se na chvíli do města. Zaplatil jsem si pokoj v hostinci "Modrá krev" a přečkal jsem v něm bezesnou noc. Druhý den ránom, když jsem sešel dolů na snídani jsem uslyšel, jak se dva zákazníci baví. "Slyšel si to? Kdo se prý odváží vyzvat toho elfa na souboj a porazí ho dostane tisíc zlatých." Najdenou jsem veděl, jak bych mohl přijít k dalším penězům na nového koně.

Poslal jsem po holubovi elfovi zprávu, že duel se odehraje na náměstí v poledne. Po brzkém obědě v hostinci jsem se vydal na náměstí. Elf tam už čekal. Byl to vysoký, blonďatý elegán v zeleném brnění. U pasu se mu houpal měc se smaragdem. "Ty si ten hraničář Ezra, ničitel monster?" zeptal se pohrdavým tónem. Vzdmula se ve mně vlna vzteku, ale navenek jsem nedal nic zdát. "To jsem já." "Nuže do tance." řekl elf a tasil meč.

Zahodil jsem celou výbavu a ponechal si jenom dýku a meč. Vyrazil jsem. Sekl jsem zhora, ale on to vykryl a ssám vložil další úder. Vykryl jsem ho as znovu jsem zaútočil. Kryt, sek, kryt, sek. Tak jsme se chvíli střídali. Najednou udělal něco nemyslytelného. Přeskočil mě, ve vzduchu udělal salto a když dopadl na zem, kopl mě zezadu. Uhnul jsem, ale on mě odzbrojil a sekl mě mečem. Po brnění mi začala téci krev. Skopl mě na zem.

A tak jsme v této situaci. Ale já nehodlal takhle umřít. Než stihl udeřit, srazil jsem ho na zem, tasil jsem dýku a přiložil mu ji k hrdlu. Elf se tvářil šokovaně, ael nakonec se vzdal. Dostal jsem odměnu a odešel z náměstí. Jak jsem říkal, nehodlám tak snadno zemřít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 listopadka51 listopadka51 | Web | 8. ledna 2016 v 15:55 | Reagovat

Dobrá povídka, líbí se mi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama